• Wyjazdy zagraniczne
81 4 415 416
81 441 59 45
  • Szkolenia w Polsce
81 441 54 15

POPULARNE KIERUNKI WYJAZDÓW

Górna Austria

Górna Austria

Górna Austria

Górna Austria to region w zachodniej Austrii, graniczy z Czechami, Niemcami oraz krajami związkowymi: Salzburgiem, Styrią i Dolną Austrią. Stolicą Górnej Austrii jest Linz-urocze miasto portowe, najważniejsze miasto przemysłowe Austrii i znane centrum kulturalne i uniwersyteckie.

W skrócie Górna Austria to: piękne krajobrazy, wielkie obszary dzikich terenów, malownicze wioski, zabytkowe miasta i klasztory, doskonała kuchnia regionalna. Dzięki tym atutom region ten odwiedzają spragnieni wypoczynku turyści, mogący podziwiać ukryte wśród gór jeziora z niezwykłym Pojezierzem Salzkammergut i lodowcem Dachstein. Świeże powietrze i wspaniały klimat gwarantują wakacje na najwyższym poziomie. Dobrym sposobem na udany urlop jest tu zwiedzanie, aktywny wypoczynek oraz uczestnictwo w tradycyjnych uroczystościach połączonych z degustacją regionalnych potraw i win. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy nart, gdyż w Górnej Austrii działa kilka świetnych kurortów z dużą ilością tras przy wszystkich znanych kurortach zimowych takich jak Gosau, Bad Ischl, Bad Goisern i Obertraun. Obsługują je sprawnie działające systemy wyciągów i gondoli pozwalające turystom na aktywny wypoczynek, bez długiego czekania w kolejkach. Bezpłatne skibusy rozwożą narciarzy i snowboardzistów, a wygodne przemieszczanie się zapewnia świetne rozwiązany system skipassów. Większość tras zjazdowych dysponuje wszystkimi stopniami trudności, w każdym kurorcie można nauczyć się jeździć na nartach, dla snowboardzistów przygotowano wiele szkółek oraz snowparków. Dla narciarzy biegowych jest  wiele kilometrów niezwykle malowniczych tras. Poza narciarstwem można tu uprawiać: śnieżny rafting, saneczkarstwo, hokej i kręgle na lodzie, curling oraz łyżwiarstwo.

Najpopularniejsze tereny narciarsko-snowboardowe:

Lammertal i Dachstein West – na granicy Górnej Austrii i Ziemi Salzburskiej znajdują się tereny narciarskie, z których można korzystać przebywając na urlopie w obydwu regionach. Przebywając w malowniczej okolicy można podziwiać wspaniałe widoki na Gossaukamm i masyw Dachstein.
Na kilkudziesięciu trasach do dyspozycji jest wiele kilometrów zjazdów o różnym stopniu trudności obsługiwanych przez kilkadziesiąt nowoczesnych wyciągów z niezwykłą przepustowością.
 
Hinterstoder – największy teren narciarski przyciąga turystów przebywających na wczasach w Górnej Austrii oferuje malownicze zbocza Hutterer Hoss w paśmie górskim Totes Gebirge. Na rozmaitych trasach mogą jeździć narciarze z różnym przygotowaniem technicznym. Okolica nie jest zatłoczona, przyciąga spokojną atmosferą szczególnie rodziny z dziećmi.

Salzkammergut –  malowniczy rejon słynący ze wspaniałych jezior. W okolicy panuje przyjemny klimat potęgowany przez 76 jezior otoczonych pasmami górskimi, oferującymi zapierające dech w piersiach widoki. Miejscowości w okolicy są znane ze świetnych restauracji serwujących potrawy regionalnej kuchni. Można tu uprawiać wszystkie formy turystyki pieszej, rowerowej i konnej. Głębiny jezior przyciągają amatorów nurkowania, żeglarstwa i nart wodnych. Są też dobrze przygotowane trasy biegowe. Główne kurorty to:
Bad Ischl - kurort, letnia rezydencja Habsburgow - villa Cesarza Franciszka Jozefa
Hallstatt - przepiekna miejscowosc /UNESCO/ , historyczne znaleziska, kopalnia soli
St.Wolfgang - romantyczna miejscowosc, w kosciele parafialnym wspanialy gotycki oltarz szafiasty autorstwa Michalea Pacher

Gosau - Dachstein West

 Na obszarze Dachstein West znajdują się trzy główne wioski narciarskie: Gosau, Russbach i Annaberg. Obszar położony jest na terenie masywu górskiego Dachstein. Można podziwiać stamtąd wspaniałe widoki na Gossaukamm i masyw Dachstein, na którym działa łącznie 5 terenów narciarskich.Teren ośrodka wyposażony jest w 52 kolejki i wyciągi, 152 km nartostrad, bezpłatne skibusy, nowoczesne systemy naśnieżania, jazda na saniach w zaprzęgu konnym. Obszar narciarski Dachstein West uznawany jest za przyjazne miejsce na urlop dla całych rodzin. W ośrodku znajdują się stoki o różnym stopniu trudności obsługiwane przez kilkadziesiąt nowoczesnych wyciągów z niezwykłą przepustowością. Dzięki jednemu karnetowi bez zdejmowania nart można przemieszczać się między wszystkimi terenami. Ośrodek organizuje wycieczki na nartach po malowniczych terenach Salzkammergut i Tennegebirge.  Specjalnością jest tzw. Flootlight, czyli jazda na nartach późną porą po stokach przy słabym oświetleniu.. Spróbować tu też można również swoich sił w flootlight toboggan-run (saneczkarstwo nocą).  Dodatkowymi atrakcjami związanymi z aktywnym wypoczynkiem są lodowiska, tory saneczkowe, curling, kuligi, paralotnie, a także snowbike, snowtubing oraz sauny i masaże. We wspaniałym snowparku Gosau będą mogli wyszaleć się miłośnicy jednej deski.  Na przełomie stycznia i lutego odbywają się tam zawody balonowe.

Bad Ischl

Bad Ischl  – malowniczo położone miasto uzdrowiskowe  i ośrodek narciarski w środkowej Austrii, w kraju związkowym Górna Austria. Leży w Alpach Salzburskich, nad rzeką Traun (dopływ Dunaju). Doskonałe miejsce dla ludzi pragnących jeździć na nartach, jak i podreperować zdrowie.
Kurort był odwiedzany przez znanych kompozytorów, takich jak Johann Strauss, Franz Lehár czy Johannes Brahms
Z racji swego położenia, Bad Ischl jest znakomitym miejscem na wakacje o każdej porze roku. W okresie zimowym w całej okolicy znajdują się liczne stoki narciarskie z setkami kilometrów tras zjazdowych. Natomiast w lecie można w wielu miejscach wędrować po górskich szlakach, jeździć na rowerze, konno, a także uprawiać inne rodzaje sportów.
Ponadto spacery po miasteczku będą znakomitą okazją do podziwiania typowej alpejskiej architektury, a w wielu lokalnych restauracjach i knajpkach można spróbować trunków i potraw typowych dla tego austriackiego regionu.

Hinterstoder-Wurzeralm

Hinterstoder-Wurzeralm- trasy w tym regionie narciarskim przebiegają w fantastycznej scenerii górskiej, a w miejscowościach przeważają rustykalne chaty. Na miejscu czeka świetna infrastruktura narciarska, także dla najmłodszych fanów zimowego szaleństwa.
Najbardziej znane miejsca to Windischgarsten, Hinterstoder oraz Wurzeralm- Spital am Pyhrn. Windischgarsten położone jest w największym leśnym parku narodowym Austrii. Narciarze trafią tam na rozległe nasłonecznione tereny, trasy zjazdowe z muldami i ustronne, zaśnieżonych hale. Resort znajduje się ok. 15 km od terenów narciarskich Hinterstoder. Miejscowość, ze względu na panujący tam spokój, jest polecana rodzinom z dziećmi oraz początkującym narciarzom. Co więcej Windischgarsten jest znanym uzdrowiskiem klimatycznym.

Oba ośrodki narciarskie oferują łącznie ponad 60 km dobrze utrzymanych stoków od łatwych do trudnych - 22 km tras niebieskich, 28 km tras czerwonych i 12 km czarnych tras. Jedna z bardziej znanych tras to wykorzystywana w zawodach Pucharu Świata Hannes Trinkl Weltcupstrecke. Atrakcją jest tutaj nowa, 10-osobowa kolejka kabinowa. 90% stoków narciarskich jest wyposażonych w urządzenia do sztucznego naśnieżania.

OFERTY WYJAZDÓW 

w tym kierunku
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
08.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
13.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
09.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
14.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
12.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
11.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638

Nasi partnerzy 

współpracujemy ze znanymi firmami