• Wyjazdy zagraniczne
81 4 415 416
81 441 59 45
  • Szkolenia w Polsce
81 441 54 15

POPULARNE KIERUNKI WYJAZDÓW

Dolina Aosty

Dolina Aosty

Dolina Aosty

Valle d'Aosta/ Dolina Aosty - autonomiczny region położony w północno zachodniej części Włoch na pograniczu z Francją i Szwajcarią. Jest jednym z najbardziej znanych terenów narciarsko-snowboardowych we Włoszech. Dolina nazywana jest regionem czterotysięczników, których tu nie brakuje. Znajdziemy tu ponad 40 szczytów górskich o wysokości powyżej 4000 m n.p.m. To właśnie tu znajduje się najwyższy szczyt Europy Mont Blanc (4808 m n.p.m), a także słynny Matternhorn (Cervinia) i masyw Monte Rosa oddzielający Dolinę Aosty od Szwajcarii. Inne nieco niższe ale równie znane szczyty to Grivola, Piccolo Paradiso oraz Monte Emilius. Valle d'Aosta to region wielokulturowy, gdzie mieszają się wpływy francusko-włoskie z akcentami szwajcarskimi. Język francuski jest tu równie popularny co urzędowy język włoski, a najczęściej usłyszymy tu dialekt sabaudzki. Ma to odzwierciedlenie również w tutejszej kuchni. Jest to również region różnorodny krajobrazowo - słynne lodowce, piękne jeziora, górskie strumienie, zamki na wzgórzach, sosnowe lasy, zielone łąki. W dolinie znajduje się też park narodowy Grand Paradiso.
Poza pięknymi alpejskimi krajobrazami Dolina Aosty charakteryzuje się fantastycznymi warunkami narciarsko-snoboardowymi oraz doskonale utrzymanymi trasami. Wysokie położenie większości terenów gwarantuje śnieg i sprawia, że sezon trwa tu przez niemal 6 miesięcy. W dodatku można szusować na obszarze 3 krajów: Włoch, Francji i Szwajcarii. Najsłynniejszymi ośrodkami narciarskimi o międzynarodowej renomie są: Courmayeur - jeden z najbardziej prestiżowych kurortów włoskich, położony u stóp Mont Blanc, połączony tunelem z francuskim Chamonix, La Thuile - połączony z francuską stacją La Rosiere z obowiązującym jednym skipassem, Breuil-Cervinia - położony na zboczach Matternorfnu, połączony ze szwajcarskim ośrodkiem Zermatt, Pila - ośrodek położony na stokach Monte Emilius oraz Monte Rosa -położona przy granicy ze Szwajcarią huśtawka narciarska, powstała z połączenia 3 dolin: Gressoney, Ayas, Valessia. Ośrodki połączone są siecią wyciągów i kolejek gondolowych. Wszystkie punkty ważne dla narciarzy połączone są ze sobą bezpłatnymi autobusami. Stolicą regionu jest Aosta - nazywana "Rzymem Alp" ze względu na zachowane ruiny amfiteatru, świątyń i mostów.
W okolicach Aosty znajduje się ponad 140 km tras o różnym stopniu trudności obsługiwane przez nowoczesne wyciągi. Znajdziemy tu dobrej klasy hotele i restauracje z kuchnią międzynarodową i lokalną. Do dyspozycji gości są też baseny, sauny, gabinety masażu. Miasto jest pełne turystów również po zakończeniu sezonu zimowego a życie nocne toczy się tu do późnych godzin. W Aoście jak i okolicznych miasteczkach znajdziemy sklepy, bary, puby, dyskoteki. Poza nartami i snowboardem w w Dolinie Aosty można uprawiać wiele innych sportór: wspinaczkę górską, trekking, jazdę na nartach, rafting, canyoning i wiele innych. Popularne są też rowery i spacery.

Monterosa Ski

Monterosa Ski - rozległy ośrodek narciarski położony przy granicy ze Szwajcarią noszący swą nazwę od jednego z najwyższych masywów alpejskich - Monte Rosa, górującego nad okolicą. Uważany jest za jeden z najbardziej malowniczych regionów we Włoszech. Obejmuje trzy odrębne malownicze doliny: Valle Ayas, Valle di Gressoney i Valesia, których tereny są doskonale ze sobą skomunikowane siecią różnego rodzaju wyciągów z obowiązującym jednym skipassem. Dzieki temu bez zdejmowania nart i konieczności jazdy skibusem można szusować praktycznie po całym terenie Monterosa Ski. Znajdziemy tu łącznie 180 km długich, widokowych i urozmaiconych tras o różnym stopniu trudności, z czego ponad 120 km to trasy średnie. W porównaniu do innych regionów Valle d'Aosta są one mniej zatłoczone. Zaawansowani narciarze z pewnością będą zachwyceni jedną z najdłuższych tras zjazdowych w Alpach Zachodnich o długości 15 km. Monte Rosa, a w szczególności Alagna to miejsce dla amatorów jazdy poza trasami - niektóre odcinki można pokonać tylko w ten sposób. Również miłośnicy jednej deski mogą jeździć poza wyznaczonymi trasami. Jest to też idealne miejsce do freeridu a tutejsze szkółki oferują także naukę narciarstwa biegowego. Znajdziemy tu dwa snowparki przygotowane specjalnie dla dzieci - w Weissmatten i w Stafal. W Monterosa popularne są też m.in. wędrówki na rakietach śnieżnych, łyżwy czy zjazdy z zapalonymi pochodniami. Niesamowitą atrakcją jest heliski - transport helikopterem na stoki Monte Rosa i zjazd o różnicy poziomów ponad 3 tys. metrów. Z helikoptera można podziwiać najwyżej położone schronisko Margherita na Punta Gnifetti (4559 m n.p.m.)
Kurorty narciarskie ośrodka Monterosa uchodzą za oazy spokoju. Do Gressoney La Trinite i Gressoney Saint przyjeżdżają głównie turyści ceniący ciszę i kameralną atmosferę. Brakuje tu dużej turystycznej zabudowy, co dodaje uroku i podkreśla charakter tych miejscowości. Wypoczynek na najwyższym poziomie zapewniają dobrej klasy hotele. Po szaleństwach na stoku można skorzystać z basenu. Pomimo tego, że życie wieczorne jest tu bardzo spokojne znajdziemy tu kilka barów i restauracji.

La Thuile

La Thuile niezwykle atrakcyjny ośrodek narciarski położony u stóp lodowca Tete du Rutor na wysokości 1450 m n.p.m., na terenie masywu Mont Blanc, przy granicy z Francją. Kurort połączony jest z francuskimi trasami narciarskimi regionu La Rosiere położonym na wysokości 1850 m n.p.m. i razem tworzą niezwykle urozmaicone tereny narciarskie "Escape San Bernardo" objęte jednym skipassem.
Główną atrakcją La Thuile-La Rosiere jest ponad 160 km dobrze przygotowanych tras o różnym stopniu trudności, z których najdłuższa- San Bernardo ma aż 11 km. Jest tu najwięcej tras dla początkujących i średnio-zaawansowanych. Nie brakuje też zjazdów dla doświadczonych narciarzy, którzy poza czarnymi trasami mogą spróbować jazdy poza wyznaczonymi trasami. W ramach jednego karnetu można korzystać tu z 38 różnego rodzaju wyciągów. Miłośnicy biegów narciarskich znajdą tu dobrze utrzymane piękne krajobrazowo pętle a snowboardzistów przygotowano tu dwa snowparki. Sporo atrakcji ośrodek oferuje również dzieciom, dla których kursy prowadzą liczne szkółki narciarsko-snowboardowe. Niezwykłą atrakcją jest możliwość uprawiania heliski, które polega na transporcie helikopterem na najwyższe szczyty w okolicy a następnie zjazd na nartach w dół zjazdami poza trasami. Niestety nie jest to tanie. Heliski uprawia się głównie na szczycie Rutor oraz na lodowcu Miravidi.
Po szaleństwie na stoku można skorzystać z bogatej oferty apresski. Bary i restauracje zlokalizowane są wokół kilku głównych ulic w La Thuile. Jest to niewielka miejscowość z zachowanym stylem i charakterem. Mieści się tu kilka głównych hoteli i kilkanaście mniejszych obiektów noclegowych. La Thuile jest odwiedzane przez turystów również latem. Głownie przez osoby szukające ciszy, spokoju. W tym czasie można m.in. wybrać się na wspinaczkę lub jazdę rowerem licznymi trasami, łowić ryby, podziwiać tutejsze wodospady i górskie jeziora.

Courmayeur

Courmayeur - jedna z dwóch stacji narciarskich położonych po włoskiej stronie u stóp Mont Blanc, raj dla narciarzy i snowboardzistów o międzynarodowym znaczeniu. Położona na wysokości 1216 m n.p.m. i połączona słynnym tunelem z leżącym po francuskiej stronie Chamonix jest jednym z najbardziej prestiżowych kurortów Włoch. Znajdziemy tu doskonale przygotowane trasy o różnym stopniu trudności, piękne widoki i perfekcyjne warunki śniegowe. Od grudnia do kwietnia śnieg jest tu praktycznie pewny. Cały ośrodek jest bardzo dobrze skomunikowany różnego rodzaju kolejkami linowymi z obowiązującym jednym skipassem. Główne tereny narciarskie to: Val Vena połączona wyciągami z miasteczkiem Entreves oraz Plan Checrouit połączone z Courmayeur nowoczesną kolejką linową, która dociera do Cresta d'Arp (2756 m n.p.m) - najwyższego punktu na tym obszarze z widokiem na Mont Blanc. Biegną stąd dwie trasy wymagające dużych umiejętności narciarskich: jedna przez Colle di Youla do Val Veny, druga przez Alpe d'Arp do Courmayeur. Z Entreves można dostać się wyciągiem Palud na Punta Helbonner (3462 m n.p.m.) skąd roztacza się nieziemski widok na masyw Mont Blanc. Doświadczeni narciarze mogą stąd zjechać zarówno do części włoskiej jak i francuskiej - najlepiej pod okiem przewodnika. Na terenie ośrodka nie brakuje też łagodniejszych tras dla mniej doświadczonych narciarzy. Przygotowano tu też trasy dla amatorów narciarstwa biegowego oraz doskonałych terenów dla snowboardzistów. Organizowane też są kuligi oraz wspinaczka.
Samo miasteczko Courmayeur jest podobne do innych alpejskich miasteczek z typowo górską zabudową, średniej wielkości hotelami i apartamentami. Sklepy, bary i restauracje skupiają się wokół kilkunastu ulic w centrum. Na szczególną uwagę zasługuje tu zamknięta dla ruchu samochodowego starówka, która najlepiej prezentuje się przed Świętami Bożego Narodzenia. Zainteresowani historią regionu mogą zajrzeć do Muzeum Alpejskiego. Courmayeur jest popularne wśród turystów również w sezonie letnim.

Pila

Pila - jeden z najbardziej znanych ośrodków w Valle d'Aosta położony na stokach Emiliusa, na wysokości 1800 m n.p.m. Ze zbocza rozpościerają się niesamowite widoki na Mont Blanc, Monte Rosa oraz na lodowce Riutor i Grivola, dzięki czemu jest to idealne miejsce na wypoczynek - nie tylko zimowy. Do ośrodka bardo łatwo dostać się autobusem z lotnisk w Mediolanie, Bergamo czy Turynie. Jest też możliwość dotarcia tu kolejką linową z Aosty. Podróż podczas której możemy podziwiać całą Aostę wraz z okolicznymi wioskami trwa ok. 20 min.
Sezon trwa tu praktycznie od końca listopada do początku maja. Tereny narciarsko-snowboardowe znajdują się na wysokości 1760 - 2709 m n.p.m a dzięki zainstalowanemu tu potężnemu systemowi naśnieżania śniegu tu nie brakuje. Dla miłośników narciarstwa i snowboardu przygotowano tu ok. 70 km doskonale przygotowanych i poprowadzonych tras o różnym stopniu trudności z najdłuższą Grimod - powyżej 4 km długości. Najwięcej tras jest tu dla średnio-zaawansoanych, jednak doświadczeni narciarze oraz osoby początkujące również będą zadowolone. Trasy obsługiwane są przez 17 nowoczesnych wyciągów różnego rodzaju, w tym 3 wyciągi dla dzieci. Za najlepsze stoki uważane są Coius, Leisse i Chamole.
Pomimo tego, że Pila jest niewielkim ośrodkiem to słynie z wyjątkowego apres-ski. Bary, restauracje i schroniska serwują wyśmienite regionalne potrawy. Poza nartami i snowboardem można pojeździć tu na łyżwach, pograć w mini golfa lub wybrać się na pieszą wycieczkę po niezwykle krajobrazowych trasach.

OFERTY WYJAZDÓW 

w tym kierunku
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
08.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
13.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
09.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
14.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
12.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
11.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638

Nasi partnerzy 

współpracujemy ze znanymi firmami