• Wyjazdy zagraniczne
81 4 415 416
81 441 59 45
  • Szkolenia w Polsce
81 441 54 15

POPULARNE KIERUNKI WYJAZDÓW

Salzburg

Salzburg

Ziemia Salzburska to jeden z krajów związkowych Austrii, graniczy z Niemcami i Włochami oraz innymi landami: Górną Austrią, Styrią, oraz z Karyntią i Wschodnim Tyrolem. Położony w północnej części Alp Wschodnich obejmuje swoim zasięgiem także fragment Wysokich i Niskich Taurów. Do najważniejszych miast regionu zaliczamy: Salzburg, Hallein, Bischofshofen, Sankt Johann im Pongau, Zell am See oraz Oberndorf. Historia regionu wiąże się przede wszystkim z Salzburgiem. Malownicze położenie i bogactwo zabytków stolicy regionu sprawia, że miasto cieszy się wśród turystów niezwykłą popularnością i obok Wiednia jest najczęściej odwiedzaną metropolią w Austrii. Początki jednego z najważniejszych centrów kulturalnych Europy sięgają czasów celtyckich, a jego wizerunek został zbudowany na postaci Mozarta i jego twórczości. Historyczna część Salzburga została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO,
Piękno Ziemi Salzburskiej doceniają podróżnicy z całego świata, zachwyceni malowniczymi krajobrazami, widokiem starych miast, niepowtarzalnych zabytków oraz dostojnych Alp z rwącymi strumieniami, strzelistymi szczytami i jeziorami.
Można tu znaleźć wiele naturalnych jaskiń, z których na szczególną uwagę zasługuje Jaskinia Eisriesenwelt (Jaskinia lodowych olbrzymów). Na południu Ziemi Salzburskiej leży Park Narodowy Wysokie Taury - największy obszar chronionej przyrody w Europie. Na jego terenie znajduje się najwyższy szczyt kraju, największe wodospady Europy oraz najdłuższy lodowiec Wschodnich Alp.
Zimą w pasmach Taurów Wysokich i Niskich panują doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych, które przyciągają setki turystów. Samo dotarcie do górskich kurortów jest niesamowitym przeżyciem, gdyż cztery drogi do nich prowadzące mają status oznakowanych tras widokowych. Karnet Salzburger Super Ski Card umożliwia korzystanie ze wszystkich regionów narciarskich na terenie Ziemi Salzburskiej.

Najpopularniejsze tereny narciarsko-snowboardowe:

Salzburger Sport Amade – największy kompleks narciarski w Austrii, zwany „regionem zwycięzców”rozciąga się na terenie trzech dolin: Drei, Taler i Skischaukel. Oferuje fanom białego szaleństwa najlepsze warunki do uprawiania wszystkich dyscyplin . Dysponuje trasami narciarskimi o wszystkich stopniach trudności rozlokowanych na wielu kilometrach malowniczych stoków (w dużej mierze miejsce to upodobali sobie początkujący narciarze oraz rodziny z dziećmi). Stacje narciarskie są na najwyższym poziomie, nie brakuje też malowniczych krajobrazów i romantycznych miasteczek. Najważniejsze kurorty: Alpendorf, Filzmoos, Radstadt, Altenmarkt, Zauchensee, Wagrain, Kleinarl, Flachauwinkl, Flachau . Dużym udogodnieniem jest wspólny karnet uprawniający do korzystania z wszystkich wyciągów i tras na tym obszarze, między którymi kursują bezpłatne skibusy. We wszystkich historycznych kurortach są odrestaurowane zabytki, a oferta apres-ski gwarantuje lokale, dyskoteki, restauracje i chatki górskie na wysokim poziomie. Luksusowe hotele zapewniają komfortowy wypoczynek.

Saalbach Hinterglemm – rejon ten zaliczany jest do najlepszych terenów narciarskich Austrii, gdzie organizowane są puchary świata w sportach zimowych. Kurorty: Saalfelden, Leogang, Saalbach, Maishofen i Viehhofen. Saalbach-Hinterglemm-Leogang- tzw „narciarski cyrk” z wieloma kilometrami tras dla jeżdżących na nartach z różnym przygotowaniem technicznym, obsługiwanymi przez kilkadziesiąt wyciągów oraz największą w Austrii kolejkę linową z kabinami na 100 osób. Snowboardziści mają do dyspozycji liczne oświetlone funparki z dodatkowymi, wyczynowymi atrakcjami, a miłośnicy popularnych biegówek będą mogli z doskonale przygotowanych tras podziwiać malowniczą okolicę. Posiadacze karnetów mogą przemieszczać się po całym terenie za pośrednictwem darmowych skibusów.

Dolina Gastein – doskonała jakość tras, atrakcyjny system wyciągów i skibusy przyciągają setki turystów. Połączone ośrodki narciarskie oferują łącznie kilkaset kilometrów tras o wszystkich stopniach trudności. Główne kurorty to: Bad Gastein, Bad Hofgastein, Dorfgastein oraz Böckstein często odwiedzane przez gości z całego świata. Największe atuty, z których słynie okolica to nowoczesne wyciągi i kolejki linowe, idealnie przygotowane trasy do jazdy na nartach, desce oraz narciarstwa biegowego. Baza hotelowa jest na najwyższym poziomie.

Grossarltal
Region ten jest świetną bazą wypadową dla narciarzy. Grossarltal leży niedaleko Salzburga, sąsiaduje z ogromnymi terenami narciarskimi Sportwelt Amadè. Ponadto narciarska huśtawka łączy go ze słynnym terenem Gasteiner Tal, a bezpłatny skibus zapewnia połączenie z pobliska miejscowością Alpendorf, która stanowi początek Salzburskiego Świata Sportu. Sąsiedztwo wielkich regionów narciarskich umożliwia korzystanie z ponad 860 km tras.

Dolina Lungau – z rozległymi terenami narciarskimi i znakomicie przygotowanymi stokami oraz siecią tras biegowych jest celem wypoczynku zimowego dla wielu turystów. Najważniejsze okoliczne kurorty, do których przybywają narciarze i snowboardziści to: Mariapfarr, Mauterndorf, St. Margarethen im Lungau, St. Michael im Lungau, Lessach, Rammigstein, Unternberg i Zederhaus. Miłośnicy białego szaleństwa o różnych stopniach umiejętności mają do dyspozycji różnorodne nartostrady z kilkudziesięcioma wyciągami oraz wspólny karnet „Lungo” obowiązujący na całym terenie.

Europa Sportregion Zell am See – Kaprun – oferuje narciarzom i snowboardzistom trzy tereny z wieloma trasami zjazdowymi, z różnymi stopniami trudności, obsługiwanymi przez wiele wyciągów. Mellow Park, Rodeo-Funpak, halfpipe i freeriding to tylko nieliczne atrakcje czekające na snowboardzistów, a malownicze trasy położone wokół wspaniałego jeziora z pewnością usatysfakcjonują miłośników biegówek. Doskonała baza wypoczynkowa znajduje się w kurortach: Zell am See, Kaprun, Shuttdorf, Piesendorf, Fusch, Bruck i Niedernsill, w których bogate życie nocne nie ustaje do rana.

 

 

Zell am See

Zall am See – Kaprun- miejscowość Zell am See znajduje się nad jeziorem Zeller See, które zawdzięcza swoją nazwę miastu. Jest ważnym ośrodkiem sportów zimowych.  To jeden z najchętniej odwiedzanych przez Polaków ośrodków w Austrii. Właśnie tu, w Zell am See, rozgrywały się zawody Pucharu Świata w snowboardzie oraz Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim
Zall am See to całoroczny region narciarski i wraz z lodowcem Kitzsteinhorn oferuje trasy dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy. Kolejką gondolową można dotrzeć do stacji Langwiedboden, a stąd czteroosobową kanapą do Alpincenter. Trasy należące do Europa-Sportregion liczą 130 km, a wśród nich 24 km, ktore są sztucznie naśnieżane. Największą atrakcją jest wjazd na lodowiec Kitzsteinhorn na wysokość 3029 m n.p.m., skąd rozpościera się widok na najwyższy szczyt Austrii – Grossglockner. Na narciarzy biegowych czeka aż 200 km świetnie przygotowanych tras. Lodowiec Kitzsteinhorn stanowi gwarancję doskonałych warunków śniegowych od jesieni po lato.

Pinzgau

Pinzgau- powiat Zell am See to powiat w Austrii, w kraju związkowym Salzburg. Siedziba powiatu znajduje się w mieście Zell am See. Część południowa i środkowo-zachodnia leży w Alpach Centralnych, w Wysokich Taurach i Alpach Kitzbühelskich. Część północna leży w Północnych Alpach Wapiennych,

Pinzgau to bardzo ciekawy region turystyczny obejmujący między innymi fragment Parku Narodowego Wysokie Taury oraz rejon Wildkogel (z takimi miejscowościami jak Neukirchen, Bramberg czy Hollersbach), gdzie leży drugi co do wysokości szczyt Alp austriackich Großvenediger. Rejony te to przede wszystkim piękno alpejskiej przyrody, chronionej w parku narodowym - turnie, doliny, wodospady i jeziora  

Najbardziej turystycznymi miejscami w Pinzgau są Saalbach-Hinterglemm i małe miejscowości w Parku Narodowym: Hohe Tauern, Saalfelden, Kaprun, Dienten am Hochkönig i Zell am See. Turystyka w tym rejonie koncentruje się głównie w sezonie narciarskim. Jest tu 13 wyciagów, 54 km tras oraz liczne atrakcje dla dzieci. Na tym obszarze znajduje się też Dolina Zillertal, a w niej wodospady Krimml  oraz tereny narciarskie Zillertal Arena z trasami długości 163 km i 51 wyciągów. Lodowce, takie jak ten w górach Kitzsteinhorn lub Hochkönig, umożliwiają letnią jazdę na nartach. Niemniej turystyka letnia koncentruje się na turystyce pieszej i innych sportach alpejskich.

Tennengau

Tennengau - Lammertal-region leży w pobliżu Salzburga i obejmuje dolinę Lammertal oraz takie miejscowości jak: Puch, Oberalm, Hallein, Adnet, Krispl-Gaissau, Bad Vigaun, Sankt Kolomann, Kuchl, Golling czy Scheffau.   
Tennengau to wypoczynkowy raj dla rodzin; góry, strumienie, wodospady i zielone łąki gwarantują nieskończoną różnorodność spędzania czasu. Od letnich kolejek górskich, poprzez muzea i imponujące kopalnie soli, wczasowicze, zarówno duzi, jak i mali, znajdą wiele możliwości aktywnego spędzania wakacji przez cały rok, czy to na szczycie góry, czy głęboko pod ziemią w kopalni soli. W Tennengau jedna atrakcja znajduje się tuż obok drugiej, co sprawia, że ​​planowanie wakacji jest dosłownie "dziecinną zabawą".
Znajduje się tu najdłuższy, letni tor saneczkowy w Austrii. Warto zobaczyć też atrakcję przyrodniczą, jaką jest Lammerklamm - wąwóz chroniony, jako pomnik przyrody (w okolicy Scheffau). Warto też zwiedzić miasteczko Hallein, gdzie znajduje się m.in. piękna średniowieczna starówka, kopalnia soli - założona przez Celtów 2500 lat temu, Muzeum Celtyckie, browar Kaltenhausen, gdzie produkowane jest piwo Edelwiss.
W Tennengau obchodzone są ludowe święta i kultywuje się głęboko zakorzenione tradycje. Tennengau został uznany za austriacki region GENUSS REGION - prestiżowe wyróżnienie przyznawane tylko wiodącym ośrodkom kulinarnym w kraju - z powodu dwóch produktów w szczególności: Tennengau AlmKäse Cheese & Mountain Lamb. Jest to jasne świadectwo wyjątkowej jakości produkowanej tutaj żywności.

 

Salzburger

Salzburger Sportwelt stanowi centralny punkt Ski Amadé, największej austriackiej sieci narciarskiej. Tych, którzy chcą spędzić wakacje na nartach, mogą wybierać spośród 270 wyciągów i kolejek linowych. W okolicy znajdują się duże ośrodki narciarskie Altenmarkt-Zauchensee i Flachau, trasy narciarskie w Wagrain z kolejką linową G-Link. lub St. Johann-Alpendorf oraz ośrodki narciarskie Radstadt-Altenmarkt, Filzmoos, Kleinarl lub Eben.
Salzburger Sportwelt inwestuje rocznie ogromne sumy pieniędzy w komfort, technologię i sprzęt do naśnieżania. Ponad 1000 armatek śnieżnych może stworzyć śnieg na 100 procentach stoków, dając gwarancję doskonałych warunków do uprawiania narciarstwa.

Niezależnie od tego, czy jeździsz na nartach sam, czy korzystasz ze szkół narciarskich, Salzburger Sportwelt gwarantuje doskonałą zabawę na nartach; śniegowe dywany, parki dla dzieci, stoki dla dzieci w przedszkolach, snowparki zapewniają niezapomniane, rodzinne wakacje w Austrii. Masa zimowych atrakcji dla dzieci, takich jak WinterWorld WAGRAINI, Ghost Mountain w St. Johann-Alpendorf, Fichtelland obok stacji doliny Hochbifang w regionie narciarskim Radstadt-Altenmarkt, Kids Club prowadzony przez szkołę narciarską Filzmoos zapraszają dzieci do zabawy

OFERTY WYJAZDÓW 

w tym kierunku
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
08.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
13.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
09.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
14.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
12.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
11.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638

Nasi partnerzy 

współpracujemy ze znanymi firmami