• Wyjazdy zagraniczne
81 4 415 416
81 441 59 45
  • Szkolenia w Polsce
81 441 54 15

POPULARNE KIERUNKI WYJAZDÓW

Andaluzja

Andaluzja
Hiszpania

Andaluzja

Andaluzja ( Góry Betyckie)

Kraina położona jest w południowej części Płw. Iberyjskiego, składa się z 8 prowincji. Od południa graniczy z Gibraltarem, Costa del Sol, od zachodu z Portugalią, na północy sąsiaduje z Estremadurą i Castila-La Mancha, a od wschodu z Murcją. Andaluzja charakteryzuje się zróżnicowanym krajobrazem. Górzystego charakteru regionowi nadaje najwyższe pasmo górskie- Sierra Nevada i Sierra Morena. Stolicą Andaluzji jest Sewilla. Ważniejsze miasta to Grenada, Kordoba i Malaga. Andaluzja charakteryzuje się również przyjemnym klimatem śródziemnomorskim (łagodne zimy blisko wybrzeża i chłodniejsze w głębi lądu, z temperaturą spadającą do 0°C). Latem słoneczna pogoda utrzymuje się przez prawie 300 dni w roku (pod koniec wakacji możliwe ulewne deszcze).

Andaluzja nie jest tak często odwiedzana przez turystów jak inne regiony Hiszpanii, ale posiada ciekawe walory, które przyciągają miłośników spokoju, zabytków i imprez kulturalnych. To także niezwykłe krajobrazy z  białymi wioskami (pueblos blancos), flamenco i korrida. Jest to region rolniczo-przemysłowy, z rozwiniętym górnictwem, uprawami oliwek, bawełny, dębu korkowego, cytrusów, palm daktylowych. Uważa się, że Andaluzja zawieszona jest pomiędzy Europą a Afryką, wśród gór i na wybrzeżu można trafić na zabytki architektury mauretańskiej i ruiny rzymskich akweduktów. Jest to także region idealnie nadający się do jazdy na nartach. Zimą przyjezdnych przyciągają ośnieżone szczyty Sierra Nevada ( Góry Śnieżne), gdzie sezon narciarski rozpoczyna się już pod koniec listopada i trwa aż do początku maja. Sierra Nevada leży zaledwie 30 km na północ od jednego z najważniejszych miast Andaluzji – Granady. Miejsce to dzieli również jedynie 90 km od upalnego i słonecznego wybrzeża Costa del Sol. Region cieszy się świetnie zorganizowaną bazą hotelarską, gastronomiczną i szeroką ofertą rekreacyjną.

Sierra Nevada

Sierra Nevada (Góry Śnieżne) to pasmo górskie należące do Gór Betyckich. Jest to najdalej na południe położony teren w Europie, gdzie panują warunki umożliwiające jazdę na nartach. Sierra Nevada leży zaledwie 30 km na północ od jednego z najważniejszych miast Andaluzji – Granady. Miejsce to dzieli również jedynie 90 km od upalnego i słonecznego wybrzeża Costa del Sol.

Sezon narciarski w Sierra Nevada rozpoczyna się już pod koniec listopada i trwa aż do początku maja.
Najwyższym punktem pasma jest liczący sobie 3478 m.n.p.m szczyt Mulhacén. Jest to zarazem najwyższa góra na Półwyspie Iberyjskim i druga (zaraz po wulkanie Teide) najwyższa góra w Hiszpanii. Najbardziej znanym kurortem narciarskim w tym rejonie jest miejscowość Pradollano. W Sierra Nevada znajdziemy wiele tras o różnym stopniu trudności – od zielonego, aż po czarny. Do dyspozycji mamy też szkółki narciarskie z lekcjami prywatnymi lub grupowymi. Jakość śniegu jest tu bardzo dobra nawet wczesną wiosną. Ze względu na intensywne nasłonecznienie w ostatnich latach zwiększono ilość armatek śnieżnych utrzymujących stoki w doskonałym stanie. Jest ich ponad 300 i są w stanie wyprodukować 1940 m² śniegu na godzinę. Swoim zasięgiem obejmują 35 km zjazdów na 32 trasach. Pradollano to nowoczesne trasy zjazdowe o długości ok. 110 km o różnym poziomie zaawansowania: od tras dla amatorów po bardzo trudne trasy wyłącznie dla zaawansowanych. Narciarzy i snowboardzistów na stoki dowozi 30 wyciągów w tym 2 gondole i 15 wyciągów krzesełkowych. Są tu 4 wyciągi taśmowe, przygotowane z myślą o początkujących i dzieciach. Przepustowość wyciągów to 47.000 osób na godzinę. Znajdują się tu liczne wypożyczalnie oraz szkółki narciarskie. Na terenie Sierra Nevada znajdują się również doskonałe warunki do uprawiania snowboardu. Dla wszystkich miłośników jazdy na desce utworzono specjalny park, gdzie mogą doskonalić swoje umiejętności.

Pradollano – na wysokości 2100 m n.p.m., w centrum Sierra Nevada- najbardziej słonecznego kurortu zimowego na kontynencie jest ponad 30 restauracji, barów i kafejek, również z lokalną kuchnią, liczne sklepy, centrum sportowe i lodowisko, unikalne położenie: tylko ok. 30 km od Granady, do której autobusy kursują kilka razy dziennie.

Na stoku Pradollano znajdziecie nowoczesne trasy zjazdowe o długości ok. 110 km o różnym poziomie zaawansowania, ośrodek podzielony na 6 terenów narciarskich: Veleta, Laguna de las Yeguas, Borreguiles, Loma Dílar, Parador i Río; 30 wyciągów w tym: 2 gondole i 15 wyciągów krzesełkowych, 4 wyciągi taśmowe, przygotowane z myślą o początkujących i dzieciach, najdłuższy zjazd to El Aquila prowadzący z góry Veleta do Pradollano o długości 6 km z różnicą poziomów wynoszącą 1175 m, trasy z nocnym oświetleniem czynne w soboty po godz. 19; snowpark wyposażony w half-pipe o długości 120 m i liczne skocznie; ponad 300 armatek śnieżnych.

Sierra Nevada to świetna baza wypadowa do zwiedzania Andaluzji. Najbliżej położonym miastem jest Granada (zaledwie 30 km od Sierra Nevada). Można tam dojechać autobusem miejskim.  Granada to urokliwe miasto pełne zabytków. Najważniejsze z nich to Alhambra (wspaniały kompleks zamkowy), stara dzielnica Albaicin lub Generalife (kompleks ogrodów mauterańskich). Nieco dalej znajdują się takie miasta jak Malaga i Almeria, które również warto zobaczyć.

Granada

Doskonałe położenie, wspaniały klimat i piękne zabytki to tylko część zalet Granady, która znajduje się tylko 30 km od Sierra Nevada i ok. 70 km od wybrzeża Costa del Sol. Dzięki wyjątkowo łagodnym, słonecznym zimom można tu wspaniale spędzić czas na zwiedzaniu słynnej Alhambry, ogrodów Generalife, wybrać się nad morze, a także połączyć te wszystkie atrakcje z białym szaleństwem w Sierra Nevada. Granada jest połączona z wyciągami Sierra Nevada regularną komunikacją autobusową (autobusy kursują kilka razy dziennie). Sierra Nevada to najbardziej wysunięty na południe ośrodek narciarski w Europie, znajduje się na tej samej szerokości geograficznej co Cypr. Oferuje jeden z najdłuższych sezonów narciarskich na Starym Kontynencie, zwykle zaczyna się na przełomie listopada i trwa aż do początku maja.

Zalety Granady: unikalne położenie – między górami a morzem, hotele w centrum miasta, tylko 30 km do wyciągów narciarskich Sierra Nevada (regularne połączenia autobusowe), zaledwie 70 km od wybrzeża Costa del Sol, słynna Alhambra – rezydencja z baśni tysiąca i jednej nocy.

OFERTY WYJAZDÓW 

w tym kierunku
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
08.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
13.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
09.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
14.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
12.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
11.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638

Nasi partnerzy 

współpracujemy ze znanymi firmami