• Wyjazdy zagraniczne
81 4 415 416
81 441 59 45
  • Szkolenia w Polsce
81 441 54 15

POPULARNE KIERUNKI WYJAZDÓW

Wysokie Tatry

Wysokie Tatry
Słowacja

Wysokie Tatry


Tatry Wysokie to najwyższa część Karpat i jedne z najbardziej malowniczych gór w Europie. Podzielone są granicą między dwa państwa – Polskę i Słowację. Zdecydowana większość pasma, w tym całe Tatry Bielskie mieści się na terenie Słowacji.
Tatry Wysokie znajdują się na styku trzech krain: Podhala, Liptowa i Spiszu. Za punkt oddzielający je od siebie uznaje się Cubrynę, leżącą w grani głównej, na granicy polsko-słowackiej.
Są najmniejszym na świecie masywem gór wysokich obejmującym ponad 300 szczytów.
 Najwyższymi szczytami w Tatrach Wysokich są Gerlach (2655 m), Łomnica (2634 m) i Lodowy Szczyt (2627 m) po stronie słowackiej. Po stronie polskiej najwyższym szczytem są Rysy (2499 m) . Region Tatry Wysokie znajduje się w obszarze chronionym Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Głównym miastem Tatr Wysokich, a zarazem najważniejszym ośrodkiem kulturalnym regionu, jest Poprad.
Jednym z najpiękniejszych ośrodków na Słowacji jest Tatrzańska Łomnica leżąca w Tatrach Wysokich, u stóp Łomnicy. Miejscowość ta jest doskonałym punktem wypadowym na wędrówki po górach i przejazdy kolejkami linowymi.

Urokliwym, zabytkowym kurortem jest Stary i Nowy Smokowiec. Stanowią one centralny punkt Tatr Wysokich, leżący bezpośrednio przy dolnej stacji kolejki na Hrebienok. Panują tutaj dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej.
Tatry Wysokie to najbardziej znany region narciarski na Słowacji oferujący świetne warunki śniegowe, dobrą infrastrukturę oraz dobrze przygotowane trasy o wszystkich stopniach trudności. Tatry Wysokie jako miasto obejmują mniejsze miejscowości: Tatrzańską Łomnicę, Stary Smokowiec, Szczyrbskie Jezioro oraz Podbanské. Ze względu na dogodny mikroklimat większość miesjcowości w regionie ma status uzdrowiska.
Najbardziej znane ośrodki narciarskie to:
Stary Smokovec- jedna z najpopularniejszych miejscowości a także ośrodek narciarski położony u podnóża Tatr Słowackich. Ośrodek oferuje świetne trasy dla średniozaawansowanych i początkujących narciarzy.
Tatrzańska Łomnica- ośrodek położony u podnóża Łomnicy (2634 m n.p.m.), na którą prowadzi kolejka linowa wykorzystywana zimą przez narciarzy, a latem przez miłośników gór.
Strbske Pleso- najwyżej położona miejscowość w całych Tatrach będąca także uzdrowiskiem oraz popularnym ośrodkiem narciarskim. Narciarze znajdą tu dobre trasy łatwe i średnie, natomiast snowboardziści mają do dyspozycji snowpark.  
W większości ośrodków można znaleźć dobre restauracje oferujące lokalne specjały a także bary, kawiarnie, dyskoteki a nawet kasyno.
Większość ośrodków oferuje także baseny, lodowiska, tory saneczkowe i bobslejowe. Warto także wybrać się na pieszą wycieczkę górskimi szlakami.

Strbske Pleso

Štrbské Pleso-najwyżej położona miejscowość (leży na wysokości 1489 m) w Tatrach Wysokich to znany i atrakcyjny ośrodek narciarski. Leży nad krystalicznym jeziorem górskim o tej samej nazwie. Miejscowość przyciąga zarówno miłośników narciarstwa biegowego, jak i zjazdowego, a także skoczków. Znajdziemy tu tereny narciarskie dla zaawansowanych z 2 skoczniami, stadionem narciarskim i trasami biegowymi.
Warto przypomnieć, że w roku 1970 było miejscem Mistrzostw Świata w Dyscyplinach Sportowych. Corocznie odbywają się tu zawody o Puchar Europy i Puchar Świata FIS.
Stacja oferuje łącznie około 10 km tras zjazdowych o zróżnicowanym stopniu trudności. Obsługują je kolejki krzesełkowe i wyciągi orczykowe. Štrbské Pleso ma również do dyspozycji prawie 30 km przygotowanych tras biegowych. Ci, którzy szukają mocniejszych wrażeń, mogą spróbować swoich sił w paraglidingu, ski-joringu albo snowraftingu. Strbskie Pleso uzyskało status uzdrowiska klimatycznego, ponieważ tutejszy klimat leczy między innymi choroby górnych dróg oddechowych.
Po Štrbskim Plesie kursuje bezpłatny eko-pociąg, który cieszy się dużym powodzeniem. Podobny funkcjonuje także w Tatrzańskiej Łomnicy.
Štrbské Pleso to miejsce, gdzie można skorzystać z krytych basenów, centrum fitness, udać się do baru czy dyskoteki.Po aktywnym dniu na świeżym powietrzu warto skorzystać z kąpieli w termalnej wodzie leczniczej w parku rozrywki- Tatralandia. Ci, którzy posiadają kilkudniowy skipass, a nie wyjeździli danego dnia, mogą w ramach rekompensaty skorzystać z całodniowego wejścia do tego parku.Stary Smokovec

Stary Smokovec to urokliwy, zabytkowy kurort z XIX wieku,  a także popularny ośrodek sportów zimowych: dobre warunki do uprawiania narciarstwa alpejskiego i klasycznego, saneczkarstwa i turystyki pieszej. Stanowi on centralny punkt Tatr Wysokich leżący bezpośrednio przy dolnej stacji kolejki na Hrebienok. Nad Smokovcem wznosi się masyw- Sławkowski Szczyt, 2452 m, Łomnica, 2632 m).
Podstawą infrastruktury narciarskiej w Starym Smokowcu jest kolejka na Hrebienok, która dociera na wysokość 1285 m n.p.m.
Na terenie ośrodka znajdują się łatwe trasy o długości od 95 m (Jakubkova luka) do ponad 2 tys. m (Hrebienok). Dla zaawansowanych jest też trudniejsza trasa o długości 950 m długości. Dzięki sztucznemu naśnieżaniu można po nich jeździć od listopada do marca.
W miejscowości znajdują się liczne hotele, domy wczasowe i sanatoria, wypożyczalnie sprzętu sportowego, sklepy, jest stąd również dogodne połączenie kolejką elektryczną ze wszystkimi miejscowościami Wysokich Tatr.
Po dniu spędzonym na stoku w Starym i Nowym Smokowcu można udać się na przejażdżkę konną, kulig w otoczeniu górskiej scenerii, snowtubing czy po prostu jazdę na saniach. Idealnym miejscem na wypoczynek jest AquaCity w Popradzie.

Tatrzańska Łomnica


Tatrzańska Łomnica jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej znanych centrów turystyki oraz sportów na Słowacji. Leży u stóp Łomnicy (2632 m). Miejscowość ta jest świetnym miejscem dla wymagających narciarzy. Ośrodek to 10 km tras narciarskich, w tym najwyżej położona trasa dla zaawansowanych narciarzy. W rejonie Łomnicy znajdują się dwa tereny narciarskie: Jamy i Skalnate Pleso (większe). Głównym terenem zjazdowym w rejonie Łomnicy jest stok, opadający na południowy wschód od Łomnickiej Przełęczy (2190 m). Dużą popularnością cieszą się tereny narciarskie Jamy, na wys. 960 m z trasami o średnim stopniu trudności oraz możliwością jazdy po zmierzchu na oświetlonej trasie. Stoją tu dwa krótsze wyciągi. Oprócz tego Tatrzańska Łomnica oferuje możliwość uprawiania różnych sportów zimowych, m.in. saneczkarstwa na 2,5 km, na oświetlonym torze i łyżwiarstwa. Wszyscy mogą także pojeździć na skibobach albo przejechać się saniami. Sezon trwa tu od listopada do 15 maja.
Apres-ski
W Tatrzańskiej Łomnicy znajdziecie ciekawe miejsce na relaks – HUMNO – czyli trzy w jednym – pub, restauracja, a jednocześnie dyskoteka. Można tutaj dobrze zjeść, pobawić się przy ciekawej muzyce, a przede wszystkim miło spędzić czas.
Przyjemnym pomysłem na odpoczynek po całodniowym szaleństwie, może być także wycieczka z Tatrzańskiej Łomnicy TATRakiem – śnieżnym pojazdem – do oddalonej o 3 kilometry restauracji Pizza&Pasta Štart. Idealny pomysł na klimatyczny wieczór z rodziną lub tylko we dwoje.OFERTY WYJAZDÓW 

w tym kierunku
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
08.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
13.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
09.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
14.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
12.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
11.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638

Nasi partnerzy 

współpracujemy ze znanymi firmami