• Wyjazdy zagraniczne
81 4 415 416
81 441 59 45
  • Szkolenia w Polsce
81 441 54 15

POPULARNE KIERUNKI WYJAZDÓW

Veneto

Veneto

Veneto - Wenecja Euganejska, " Narciarski Eden" rozciągający się od Morza Adriatyckiego po Alpy Wschodnie i Dolomity. Veneto to prawdziwy raj dla narciarzy z luksusowymi kurortami i wyśmienitą kuchnią od lat przyciągający amatorów białego szaleństwa. Znajdują się tu doskonale przygotowane trasy narciarskie obsługiwane przez sprawnie działające systemy wyciągów i gondoli, dzięki czemu nie trzeba tracić czasu oczekując w długich kolejkach. Trasy zjazdowe są tu niezwykle malownicze a do tego w większości zróżnicowane pod względem stopnia trudności. W każdym ośrodku narciarskim można nauczyć się jeździć. Nie brakuje też tras dla doświadczonych narciarzy. Również snowboardziści znajdą tu wiele szkółek oraz specjalnie wybudowane dla nich funparki. Region ten oferuje wiele możliwości aktywnego spędzania czasu. Wiele kilometrów malowniczych tras mają do dyspozycji narciarze biegowi - nie tylko w wysokich górach, ale też wokół urokliwego jeziora Misurina. Można uprawiać tu także śnieżny rafting, saneczkarstwo, hokej, kręgle na lodzie, curling, łyżwiarstwo. Ośrodki dysponują krytymi basenami czy łaźniami parowymi.

W Veneto działa doskonale rozwinięty system skipassów, który zapewnia dogodne przemieszczanie się po całym regionie. Natomiast połączenia pomiędzy hotelami a dolnymi stacjami wyciągów zapewniają bezpłatne skibusy. W regionie mieści się kilka ośrodków narciarskich z bardzo dobrze rozbudowaną infrastrukturą, z czego najbardziej znanym jest Cortina d'Ampezzo - "królowa włoskich kurortów" z ok. 120 km tras o różnym stopniu trudności. Co roku odbywają się tu prestiżowe zawody m.in. Puchar Świata FIS w narciarstwie klasycznym kobiet a w 1956 r. miały tu miejsce zimowe igrzyska olimpijskie. Kolejnym doskonale znanym wśród narciarzy ośrodkiem jest Arabba-Marmolada, gdzie znajdziemy jedną z najdłuższych tras w Alpach. Kurort mieści się w cieniu masywu Sella i łączy się ze słynną przełęczą Sellaronda. Pomiędzy Cortina d'Ampezzo a Marmoladą znajduje się kolejny ośrodek narciarski regionu - Civetta, z głównymi kurortami: Alleghe, Selva di Cadore, Zoldo i Palafavera. Znajdują się tu szerokie trasy z dużą ilością łatwych i średnich zjazdów. Polecane głównie rodzinom z dziećmi.

Sezon narciarski w Veneto trwa od grudnia do kwietnia. Kurorty narciarskie są jednak czynne przez cały rok, a na lodowcach można jeździć również latem. Najspokojniej na nartostradach jest w miesiącach od kwietnia do czerwca oraz w listopadzie. Veneto to region niezwylke urokliwy i polecany na wypoczynek o każdej porze roku. 

Cortina d'Ampezzo

Cortina d'Ampezzo - "Królowa Włoskich Dolomitów" to prestiżowy kurort narciarski położony na ok.1200 m n.p.m. doskonale znany wśród elit i celebrytów z całego świata. Słynie również z bogatej oferty apres-ski. Niewątpliwym atutem tego miejsca są świetnie przygotowane trasy o różnym stopniu trudności, naśnieżone w 95%. Zarówno osoby początkujące jak i zaawansowane znajdą tu wspaniałe warunki do rozwijania swoich umiejętności. Jest tu łącznie ok. 100 doskonale przygotowanych tras o długości ok. 140 km. Trasy obsługuje 37 wyciągów (5 kolejek gondolowych, 27 wyciągów krzesełkowych i 5 orczykowych). Mieści się tu wiele szkółek narciarskich oraz wypożyczalni nart. Tereny narciarskie znajdują się na wysokości 1224 -3243 m n.p.m. i wchodzą w skład obszaru Dolomiti Superski. Kurort podzielony jest na 6 samodzielnych obszarów narciarskich. Głównymi stacjami Cortiny d'Ampezzo są: Tofane (z legendarną trasą Statofana), Faloria i Cristallo (ze słynną Canalone Statunies) - raj dla freeride'owców. Stacje nie są połączone, ale można się dostać do nich skibusem. W Socrepes w rejonie Tofany znajduje się snowpark o podzielony na dwie części: Easy Line i Medium Line. Miłośnicy mocnych wrażeń mogą spróbować śnieżnego raftingu, zjazdu na pontonie, skoku ze skoczni czy wspinaczce po zamarzniętym wodospadzie. To tylko przykłady - tego typu atrakcji tu nie brakuje.

Warunki narciarskie w Cortinie są wyśmienite, o czym świadczy fakt, że w 1956 r. odbyły się tam pierwsze zimowe igrzyska olimpijskie we Włoszech. Jest też miejscem wielu wydarzeń, jak np. Puchar Świata w Narciarstwie Alpejskim, Zawody Europejskiego Pucharu Boardercrossu, Międzynarodowe Zawody w Polo na śniegu. Sama miejscowość jest typowo włoską górską osadą a także idealnym miejscem wypoczynku dla osób ceniących prestiż i luksus. Mieści się tu ładne centrum ze sklepami, drogimi restauracjami, regionalną kuchnią, barami i znanymi dyskotekami. Jest też kino i teatr. Eleganckie hotele dbają o wysoki poziom usług udostępniając gościom liczne baseny i fitness cluby. 

W Cortinie d'Ampezzo jest wszystko co narciarz czy snowboardzista może sobie wymarzyć - idealne warunki, piękne położenie, doskonała infrastruktura wyciągów i kolejek oraz ich przepustowość. Ernest Hemingway pisał, że to "najpiękniejsze miejsce na świecie". Czy miał rację? Warto sprawdzić!

Arabba - Marmolada

Arabba-Marmolada to jeden z najbardziej popularnych regionów narciarskich co roku przyciągający setki narciarzy. Jest jednym z najatrakcyjniejszych ośrodków obszaru Dolomiti Superski, otwierający dostęp do prawie 500 km tras. Charakteryzuje się malowniczym położeniem tras wokół masywu Marmolady z najwyższym szczytem w Dolomitach zapewniających zachwycające widoki. Marmolada nazywana jest Królową Dolomitów. Jej nazwa oznacza "błyszcząca" i pochodzi od lodowca położonego w północnej części szczytu. Południowa część Marmolady to strome, pionowe ściany - atrakcja dla miłośników wspinaczki.
Lodowiec jest miejscem gdzie można jeździć przez cały rok. Nowoczesne wyciągi i skibusy zapewniają dogodne połączenia połączenia z terenami narciarskimi Arabby i Sella Ronda - najsłynniejszej karuzeli górskiej,
na Passo Pardoi czy do terenu narciarskiego Canzei. Znajdziemy tu trasy na wysokości od 1100 do 3243 m n.p.m. Narciarze mogą korzystać z łącznie ok. 60 km tras o różnym stopniu trudności obsługiwanych przez 28 wyciągów - w tym gondole, wyciągi krzesełkowe i orczyki. Właśnie tu znajduje się jedna z najdłuższych tras w Alpach. Narciarze biegowi mają tu do dyspozycji ok. 20 km tras. Snowboardziści mogą dostać się na Marmoladę helikopterem skąd prowadzą specjalnie wyznaczone dla nich trasy zjazdowe. Jest tu też wiele wspaniałych tras do freeridingu oraz snowpark Arabba Superpark. Na trasach zjazdowych wokół lodowca nie am tłoku. Podobnie jak w kurortach. Dlatego jest to miejsce polecane osobom poszukujących spokoju i kameralnej atmosfery. Warto skorzystać tu również z innych atrakcji jak skutery śnieżne, sanie, wyprawy na wspinaczki po lodzie, wyprawy na rakietach śnieżnych, loty paralotnią i wiele innych. W okolicy mieści się też muzeum I wojny światowej - położone najwyżej w Europie. W schroniskach oraz restauracjach serwowane są regionalne dania.

Ośrodek Arabba-Marmolada polecany jest na zimowy wypoczynek zarówno doświadczonym narciarzom alpejskim jak i osobą dopiero rozpoczynającym swą przygodę z nartami czy deską, również rodzinom z dziećmi, którzy niewątpliwie znajdą tu wiele atrakcji. Panują tu doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych. Gwarantowany śnieg, doskonale przygotowane stoki, rewelacyjnie zorganizowana infrastruktura oraz tradycja apres-ski sprawiają, że jest to niezwykle atrakcyjne miejsce na zimowy wypoczynek.

OFERTY WYJAZDÓW 

w tym kierunku
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
08.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
13.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
09.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
14.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
12.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
11.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638

Nasi partnerzy 

współpracujemy ze znanymi firmami