• Wyjazdy zagraniczne
81 4 415 416
81 441 59 45
  • Szkolenia w Polsce
81 441 54 15

POPULARNE KIERUNKI WYJAZDÓW

Trentino

Trentino

Trentino - malowniczy region położony w północnej części Włoch, którego granicę na północy wyznaczają Góry Paganella, u których stóp leżą wspaniałe jeziora Terlago, Santo i Lamar. Wizytówką Trentino są jedne z najpiękniejszych tereny narciarskie przyciągające narciarzy z całego świata. Warunki narciarsko-snowboardowe są tu naprawdę rewelacyjne. Do tego wyśmienite jedzenie, doskonale rozwinięta infrastruktura narciarska, dobrej klasy hotele i sympatyczni mieszkańcy. Jest to region bardzo różnorodny krajobrazowo - góry, wspaniałe jeziora, średniowieczne zamki. W przeciwieństwie do sąsiadującego z nim Południowego Tyrolu z niemiecko-austriackimi korzeniami zachował typowo włoski charakter.

Sezon narciarski w Trentino trwa od grudnia do kwietnia, jednak kurorty przyjmują turystów przez okrągły rok, a na lodowcach można jeździć nawet latem. Znajdziemy tu bardzo dobrze przygotowane trasy narciarskie różne pod względem trudności, nowoczesne stacje narciarskie na stokach oraz niezliczoną ilość wyciągów. Przygotowano tu również trasy z myślą o narciarzach biegowych a dla snowboardzistów halfpipe'y. Wiele tras w regionie ma doskonały system oświetlenia, który pozwala na nocne szusowanie po stokach, jak np. Pozza di Fassa Ski Stadium, gdzie co roku odbywa się konkurs Men's Alpine Skiing European Cup czy Olipia III - oświetlona trasa w Val di Fiemme.
Tereny narciarsko-snowboardowe w Trentino uznawane są za najważniejsze regiony narciarskie Włoch. Najważniejsze z nich to: Val di Sole zwany Doliną Słońca - największy region narciarski w zachodniej części Trentino, Val di Fassa - część karuzeli Sella Ronda, Val di Fiemme, Madonna di Campiglio, Folgardia i wiele innych. Ośrodki te są bardzo dobrze ze sobą skomunikowane.

Poza nartami i snowboardem region ten oferuje wiele możliwości spędzania wolnego czasu - lodowiska, przejażdżki saniami motorowymi i konnymi, loty na paralotni, wspinaczka po zamarzniętych wodospadach, wędrówki na rakietach śnieżnych i wiele innych. Jest tu też wiele atrakcji dla dzieci a amatorzy życia nocnego w miejscowych barach i dyskotekach mogą bawić się do rana. Planując zimowe wakacje w Trentino warto wziąć pod uwagę odbywające się tu imprezy jak np. Karnawał Habsburski upamiętniający pobyt cesarza Franciszka Józefa i jego żony Sissi obchodzony w lutym. Bardzo popularne są tu także zawody w narciarstwie alpejskim oraz wyścigi psich zaprzęgów.

Madonna di Campiglio

Madonna di Campiglio – "włoska królowa sportów zimowych" położona w malowniczej dolinie. Jest najbardziej prestiżowym ośrodkiem narciarskim w Dolomitach, gdzie każdego roku na Zawodach Pucharu Świata spotyka się śmietanka narciarzy alpejskich i snowboardzistów. Podnosi to znacznie rangę i tak już wyjątkowego miejsca. Dawniej przyjeżdżali tu cesarz Franciszek Józef wraz z cesarzową Sissi.
Madonnę di Campiglio wyróżniają piękne widokowo trasy narciarskie położone w otoczeniu szczytów Dolomitów Brenta i grupy Presanella. Jest to prawdziwy raj dla narciarzy i snowboardzistów. Wszystkie trasy są rewelacyjnie przygotowane i sztucznie naśnieżane. Ośrodek wraz z pobliskim Pinzolo połączona jest ze stacjami Folgarida - Marilleva i razem tworzą słynną karuzelę narciarską Skiarea (Madonna di Campiglio-Pinzolo-Folgarida-Marileva), której tereny objęte są jednym skipassem. Daje to dostęp do ok. 150 km tras oraz 5 snowparków - w tym jeden z najlepszym w Alpach Snowpark Ursus. Dodatkowo Madonna di Campiglio wchodzi w skład obszaru Skirama Dolomiti Adamello Brenta co daje dostęp do ok.300 km świetnie przygotowanych tras obsługiwanych przez nowoczesne wyciągi i gondole. Jedną z nich jest słynna i uznawana za najbardziej panoramiczną w Dolomitach gondola Pinzolo Campiglio Express. Narciarze biegowi mogą skorzystać z ponad 30 km świetnie przygotowanych, różnorodnych i atrakcyjnych widokowo tras.
Sezon narciarski rozpoczyna się tu w grudniu, jednak przyjazd można zaplanować już w listopadzie a trwa nawet do kwietnia. Najwięcej tras w tym regionie stanowią trasy dla początkujących i średnio-zaawansowanych (niebieskie i czerwone) jednak nie brakuje też ekstremalnych zjazdów, jak 3-Tre - znana z zawodów Pucharu Świata, Amazzonia na zboczach Spinale czy DoloMitica w Pinzolo.
Głównymi kurortami w regionie są Pinzolo - spokojne miejsce, polecane głównie rodzinom z dziećmi, Campo Carlo Magno, Spiazzo, Val Rendena - z kompleksem wód termalnych oraz sama Madonna di Campiglio - ośrodek z wieloletnią tradycją, z drogimi hotelami, raj dla ceniących luksus. Znajdziemy w nich szeroki wybór hoteli, eleganckie restauracje serwujące dania z całego świata, czynne do rana puby i dyskoteki, sklepy czy luksusowe butiki. Przemieszczanie pomiędzy ośrodkami zapewniają skibusy. Poza nartami i snowboardem Madonna di Campiglio oferuje wieje możliwości aktywnego spędzania czasu. Można latać na paralotni, wędrować po górach, wspinać się po zamarzniętych wodospadach, jeździć rowerem po śniegu, skuterem albo psim zaprzęgiem a nawet skorzystać z oferty noclegu w igloo.

Val di Sole

Val di Sole - "Dolina Słońca" to największy ośrodek narciarskich w zachodniej części Trentino i jeden z najchętniej odwiedzanych przez Polaków, m.in. dzięki bardzo dobremu połączeniu z południem Polski. Val di Sole rozciąga się pomiędzy malowniczym jeziorem Garda i Południowym Tyrolem i otoczona jest jednym z najpiękniejszych łańcuchów górskich - Dolomity Brenta. Jest to doskonała propozycja na zimowy rodzinny wypoczynek jak i na zimowe wakacje dla zaawansowanych narciarzy.
Val di Sole oferuje wspaniałe warunki narciarskie. Znajdziemy tu łącznie 360 km doskonale przygotowanych tras narciarskich o różnym stopniu trudności obsługiwanych przez 140 nowoczesnych wyciągów. Trasy są niezwykle malownicze prowadzone lasami. Wiele z nich bo aż prawie 90 % są sztucznie naśnieżane.
Panują tu również idealne warunki dla miłośników narciarstwa biegowego, którzy znajdą tu aż 55 km rewelacyjnie przygotowanych tras na obszarze Parku Narodowego Stelvio. Są tu również rewelacyjne miejca dla snowboardzistów. W Folgarida-Marilewa i Paso Tonale znajdują się snowparki. Wszystkie tereny narciarskie są doskonale ze sobą skomunikowane dzięki kursującym przez cały sezon zimowy skibusom. Val di Sole jest częścią obszaru Skirama Adamello-Brenta z obowiązującym jednym skipassem. Marilleva i Folgarida połączone są wyciągami z Madonną di Campiglio i tworzą jeden z największych na świecie obszarów narciarskich o nazwie. Po nartach równie aktywnie można spędzić czas na basenie, siłowni czy klubie fitness, których nie brakuje w ośrodkach.
Główne kurorty w regionie to: Pejo Fonti- ośrodek z tradycją położony w samym środku Parku Narodowego Stelwio, Passo Tonale - z miejscowościami Ponte di Legno i Temu położonymi u stóp lodowca Prescena oraz Folgarida i Marilleva nazywane "stacjami z probówki". Obie stacje powstały w latach 60-tych. Nie znajdziemy tu typowo alpejskiej architektury, spotykanej w innych miejscach w Val di Sole. Charakterystyczne są natomiast położone przy samych stokach betonowo szklane pawilony - jak np. Marilleva 1400, gdzie na nartach można szusować pod drzwiami hotelu. W ośrodkach znajdziemy wiele restauracji z bogatą kartą dań lokalnych i międzynarodowych a na miłośników rozrywki czekają puby i dyskoteki. Ceny w Val di Sole w porównaniu z innymi ośrodkami nie są wysokie. Jest to kolejny atut tego miejsca. Jest to miejsce atrakcyjne również ze względu na warunki pogodowe: gwarantowany śnieg i pewne słońce.

Val di Fiemme

Val di Fiemme – "Brama Dolomitów" to jedna z najpiękniejszych dolin w Alpach położona w otoczeniu pasma góskiego Lagorsi, która poza doskonałymi warunkami narciarsko-snowboardowymi oferuje piękne górskie krajobrazy. Dolina rozciąga się na 35 km długości wzdłuż linii łączącej Val di Fassa z Val di Cembra i jest jednym z najważniejszych terenów narciarskich i snowboardowych w Trentino, który każdego roku przyciąga rzesze miłośników białego szaleństwa.
Val di Fiemme składa się z 5 mniejszych ośrodków narciarskich: Ski Center Latemar, Alpe Cermis, Alpe Lusia, Passo Lavaze oraz Passo Rolle. Narciarze mają do dyspozycji łącznie ponad 140 km bardzo dobrze przygotowanych tras obsługiwanych przez nowoczesną sieć różnego rodzaju wyciągów oraz kolejkę linową. Trasy zadowolą narciarzy na każdym poziomie zaawansowania. Chociaż większość tras przeznaczona jest dla początkujących (szczególnie Ski Center Latermar oraz Alpe Cermis) i średnio-zaawansowanych to w każdym ośrodku znajdziemy kilka wymagających zjazdów o dużym stopniu nachylenia, jak np. Palla di Santa, Variante Muro czy Fiamme Oro. Stoki znajdują się na wysokości 1000 - 2300 m n.p.m. dzięki czemu śnieg jest tu gwarantowany. Snowboardziści znajdą tu snowparki oraz profesjonalny Halfpipe w Ski Latemar. Każdy ośrodek oferuje udogodnienia dla dzieci jak np. śnieżne place zabaw, specjalne wyciągi. Jest tu też sporo udogodnień dla osób niepełnosprawnych (głównie w ośrodku Alpe Lusia). Okoliczne tereny są również doskonale przystosowane do narciarstwa biegowego. Znajduje się tu słynna trasa, gdzie co roku w styczniu organizowane są zawody Marcialonga - 70-kilometrowy bieg narciarski.
Głównymi miejscowościami w Val di Fiemme są Cavalese i Predazzo, wokół których skupione są główne trasy. Pozostałe, trochę mniejsze kurorty to: Bellamonte, San Lugano, Jochgrimm, Varena, Ziano di Fiemme. Wszystkie wchodzą w skład obszaru narciarskiego Dolomiti Superski, na którym obowiązuje jeden skipass. W kurortach znajdują się luksusowe hotele i restauracje. Po aktywnościach na stoku można rozluźnić się korzystając z bogatej oferty apres-ski. Większość dyskotek, barów i klubów skupia się w Cavalese. W Predazzo natomiast mieści stadion narciarski ze słynną skocznią, na której odbywają się zawody w skokach. Jest to jeden z najbardziej tego typu prestiżowych kompleksów na świecie. To właśnie tu w 2003 r. Adam Małysz zdobył złoty ustanawiając rekord skoczni, a 10 lat później pierwsze miejsce zajął Kamil Stoch.

Val di Fassa

Val di Fassa - rozległa malownicza dolina otoczona szczytami Roengarten, Langkofel oraz wierzchołkami Gruppo Sella i Grupo delle Pale, położona w centrum Dolomitów na pograniczu Południowego Tyrolu i Trentino. Mimo, że jest to jeden z najpopularniejszych ośrodków narciarskich we Włoszech jest tu cicho i spokojnie, nie ma tu tłoku ani kolejek. Jest to miejsce doskonałe dla rodzin z dziećmi ale też dla doświadczonych narciarzy. Miłośnicy narciarstwa biegowego mają do dyspozycji kilkadziesiąt kilometrów doskonale przygotowanych tras, w tym dostęp do Marcialongi, biegnącej przez dwie doliny - Val di Fiemme i Val di Fassa. Snowboardziści znajdą tu fantastycznie przygotowane snowparki - Canazei/Belvedere, Lusia, San Pellegrino oraz boardercross skiarea w Col Rodella/Campitello.
W Val di Fassa jest aż 9 terenów narciarskich, co daje łącznie ok. 230 km nartostrad nie licząc słynnej karuzeli narciarskiej - Sella Rondy (ok. 500 km), z czego najwięcej jest tras dla średnio-zaawansowanych. Początkujący narciarze mają do dyspozycji 46 km tras łatwych a zaawansowani 18 km tras ekstremalnie trudnych. Wszystkie ośrodki są ze sobą połączone siecią nowoczesnych wyciągów a pomiędzy miejscowościami kursują skibusy. Każego dnia można szusować na innym terenie podziwiając przepiękne krajobrazy. Sella Ronda oferuje łącznie prawie 40 km połączonych ze sobą tras umożliwiających okrążenie masywu Sella. Zajmuje to ok. 7 god zin a widoki są niezapomniane. Aby przejechać Sella Rondę trzeba wykupić karnet Dolomiti Superski, w ramach którego do dyspozycji jest ponad 1200 km nartostrad. W skład Sella Ronda wchodzą 4 ośrodki: Val Gardena, Alta Badia, Arabba i Marmolada oraz Val di Fassa.
Najlepsze warunki dla początkujących i dzieci oferuje hala Belvedere. Znajdziemy tu łagodne i szerokie zjazdy. W całej dolinie znajdziemy mnóstwo szkółek i wypożyczalni spu. Val di Fassa oferuje także bogate apres-ski. Nie brakuje tu pubów, barów i restauracji. Organizowane są też kuligi, loty na paralotni, przejażdżki saniami motorowymi, wspinaczka po zamarzniętych wodospadach itp. Po szaleństwie na stoku można odpocząć korzystając z sauny, hydromasażu, basenów w jednym z wielu centrum wellness. Główne kurorty w Val di Fassa to Canazei, gdzie zachowałą się kultura Ladynów - potomków górskiego plemienia, Moena, Fontanazzo, Vigo di Fassa, Mazzin oraz Campitello di Fassa.

 

San Martino di Castrozza

San Martino di Castrozza – malownicza miejscowość alpejska i ceniony ośrodek narciarsko-snowboardowy w Trentino, położony w północno-wschodniej części regionu, na terenie Parku Narodowego Paneveggio. San Martino di Castrozza otoczona masywem górskim Pale di San Martino uważana jest za jedną z piękniejszych widowiskowo miejscowości Włoch. Wraz z pobliskim Passo Rolle tworzą ośrodek narciarski pełen zimowych atrakcji, znany przede wszystkim z fantastycznych warunków i doskonale rozwiniętej infrastruktury dla narciarzy i snowboardzistów. Wyjątkowy mikroklimat i sztuczne naśnieżanie większości tras zapewnia śnieg przez ponad 5 miesięcy. Znajdziemy tu kilkadziesiąt kilometrów świetnie poprowadzonych i przygotowanych nartostrad o różnym stopniu trudności o łącznej długości 60 km, z których 45 km tworzy znany szlak Carosello delle Malghe. Wszystkie trasy obsługuje sieć nowoczesnych i systematycznie modernizowanych wyciągów różnego typu a praktycznie na każdym przystanku znajdziemy dobrze zaopatrzoną restaurację. Znakomitym terenem narciarskim jest też Col Verde ze świetnie oświetlonymi trasami. Bardzo dobre trasy dla zaawansowanych to: Direttissima, Kristiania i Tognola, z której odcinka rozciąga się panorama Pale di San Martino. Narciarze biegowi znajdą tu ok 30 km pięknych krajobrazowo tras. Snowboardziści natomiast 3 snowparki - San Martino, Coverde oraz Rolle Railz Park w Passo Rolle. Są tu także rewelacyjne warunki do uprawiania ski trekkingu. San Martino doskonałym kierunkiem na wyjazdy narciarsko-snowboardowe z dziećmi. Znajduje się tu park rozrywki Tognola stworzony dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Specjalnie dla najmłodszych prowadzone są tu kursy narciarskie i snowboardowe - Baby Ski Camp, organizowane są animacje, zajęcia snowtubingu, czy program edukacyjny dotyczący wspinaczki. Ośrodki San Martino di Castrozza i pobliskie Passo Rolle objęte są jednym karnetem. Dodatkowo wchodzą w skład skipassu Dolomiti Superski.
San Martino uroczym spokojnym miasteczkiem, gdzie można także znaleźć atrakcje après-ski. najdziemy tu puby, dyskoteki, restauracje i winiarnie. Po nartach można skorzystać z basenów, lodowisk, centrum fitness, wycieczek zaprzęgiem konnym, z gokartów na lodzie. Można też wybrać się na skialpinistyczny wypad w Dolomity. Przy dłuższych pobytach warto wybrać się na wycieczkę krajoznawczą do pobliskich Predazzo czy Fiera di Primiero.

Folgaria - Lavarone/ Alpe Cimbra

Folgaria to jedna z największych stacji narciarskich położona w południowo-wschodniej części Trentino, w pobliżu lotniska w Weronie. Nie należy jej mylić z Folgaridą w Val di Sole. Jest to miejsce doskonale znane miłośnikom sportów zimowych których poza świetnymi warunkami narciarsko-snowboardowymi przyciągają również piękne widoki południowych Dolomitów. Jest to również rewelacyjne miejsce na nordic walking, rakiety śnieżne oraz szaleństwa na torze saneczkowym. Po aktywnościach można skorzystać również z bogatej oferty apres-ski - są tu restauracje, bary i inne tego typu obiekty.
Podobnie jak w innych ośrodkach w regionie tu również znajdziemy doskonale przygotowane nartostrady o różnym stopniu trudności - 74 km tras narciarskich biegnących wzdłuż fortyfikacji z I wojny światowej, z czego 54 km to trasy to trasy łatwe. Są tu też trasy dla zaawansowanych narciarzy jak np. Marinella czy Serrada do Fondo Grande. Wszystkie zjazdy obsługują nowoczesne wyciągi głównie krzesełkowe, choć zdarzają się gondole i orczyki. W razie potrzeby stoki są sztucznie naśnieżane, dzięki czemu szusować można tu od października do kwietnia. Folgaria wraz z mniejszą lecz równie urokliwą Lavarone (dysponuje 30 km w większości łatwych tras) wchodzą w skład ośrodka narciarskiego Alpe Cimbra. Alpe Cimbra to miejsce polecane dla rodzin z dziećmi. Znajdują się tu specjalne strefy z animacjami dla dzieci - Baby Park oraz szkółki narciarskie i snowboardowe ze specjalnie wykwalifikowanymi instruktorami dla najmłodszych. Dla snowboardzistów przygotowano nowoczesne snowparki: Mazinga w Folgarii z wieloma hopkami, railami, skoczniami o różnym stopniu trudności oraz doskonały dla początkujących i średnio-zaawansowanych snowpark w Lavarone. Tereny osśrodka Alpe Cimbra to również raj dla miłośników narciarstwa biegowego, którzy znajdą tu łącznie ponad 50 km profesjonalnie przystosowanych, różnorodnych pod względem stopnia zaawansowania tras. Najpopularniejsze to Mellegrobe-Lavarone - również do uprawiania nordic walking oraz Passo Coe-Folgarida z idealnymi miejscami do nauki. Tereny narciarskie Folgaria-Lavarone objęte są jednym skipassem Folgaria-Firentini-Lavarone-Skiarea obejmującym również sąsiednie ośrodki: Monte Bondone i Paganella (umożliwia korzystanie z 155 km tras i 52 wyciągów). Wchodzą też w skład terenu Super Skirama Dolomiti & Adamello Brenta - upoważniający do korzystania z 380 km tras obsługiwanych przez 150 różnego rodzaju wyciągów.

OFERTY WYJAZDÓW 

w tym kierunku
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
08.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
13.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
09.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
14.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
12.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
11.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638

Nasi partnerzy 

współpracujemy ze znanymi firmami