Dane teleadresowe

81 4 415 416

Biuro FunSnow czynne 9-17

e-mail: info@funsnow.pl

valmeinier (2).JPG

Valmeinier

Valmeinier- Valloire leży u stóp Col du Galibier, na granicy Alp północnych i południowych , między trzema dolinami i włoską granicą. Region jest połączeniem tras i systemu wyciągów miejscowośći Valmeinier i Valloire Valmeinier podzielone jest na dwie stacje: starszą Valmeinier 1500, górskiej wioski z tradycyjnymi domami i nowoczesnej części Valmeinier 1800. Budowa tego młodego ośrodka zakładała, by stacja harmonijnie wtapiała się w krajobraz górski nad częścią historyczną miasteczka, co w konsekwencji nadało miejscowości niewiarygodnie wprost przytulny klimat i urok alpejski, oferując przy tym turystom również najlepszy komfort odpoczynku. Dzięki korzystnemu usytuowaniu górskich domków wokół stacji na nartach można dojechać nawet na tarasy słoneczne przytulnych kawiarni.
 
Najmłodszy ośrodek w dolinie Maurienne jest miejscem szczególnie zorientowanym na pobyty rodzinne, oferuje również idealne warunki dla początkujących narciarzy i dzieci. Na spokojnych i mało wprawionych narciarzy w Valmeinier 1800 u podnóża Le Gros Crey czekają ogromne zbocza z idealnymi stokami do narciarstwa Cavingowego. Dla profesjonalnych narciarzy i miłośników głębokiego śniegu przygotowano specjalnie zjazdy z drugiej strony zbocza.
Snowboardziści odnajdą się na pewno w masywie Crey du Quart w Valloire, gdzie przygotowano dla nich snowpark z rampą halfpipe i trasą boardercrossingową a także inne przeszkody.
 
Valmeinier to także dobre warunki pogodowe gwarantujące śnieg w całym sezonie głównie dzięki północnemu położeniu większości stoków.
Lotniska w pobliżu Valmeinier:
- Grenoble 179 km
- Genewa 189 km
- Lyon 183 km
 
 
 

REGION VALMEINIER- DŁUGOŚĆ TRAS CAŁKOWITA 150km
 RODZAJE TRAS  km  % wszystkich
 TRASY NIEBIESKIE  90  60
 TRASY CZERWONE  50  33,3
 TRASY CZARNE  10  6,6
   Inne: 3km oświetlone, 2 snowparki

 

RODZAJ WYCIĄGU ILOŚĆ
GONDOLA 2
KRZESEŁKO 17
ORCZYK 14

 

 
 
 
 

 

Rozwiń menu
wyjazdy zagraniczne 81 4 415 416
  81 4 415 945
fax 81 4 415 946

Formularz kontaktowy

Masz pytanie ? - napisz do nas.