Sölden


Sölden to topowy ośrodek w Austrii, oferujący tereny narciarskiej najbardziej wymagającym narciarzom i deskarzom.  Sölden to także jedyny ośrodek w Austrii gdzie trasy na lodowcu bezpośrednio połączone są wyciągami z resztą terenów narciarskich.

Obszerny region 148 km tras można podzielić na trzy różne obszary jazdy. Początkującym polecamy zwłaszcza rejon przełęczy Giggijoch, gdzie na niebieskich trasach o szerokości kilkuset metrów można bezpiecznie ćwiczyć swoje umiejętności. Z kolei liczący ponad 3000 m n.p.m. Gaislachkogel to raj dla doświadczonych narciarzy. Miłośnicy szybkiej jazdy i wycinania szerokich carvingowych łuków znajdą dla siebie najlepsze warunki na łagodnych, szerokich jak pas startowy trasach na lodowcach Tiefenbach i Rettenbach.


Liczne strome, techniczne trasy doceniają również organizatorzy Pucharu Świata w Narciarstwie Alpejskim gdzie co roku w ostatni weekend października odbywa się inauguracja nowego sezonu. Faktem jest, że czarna trasa nr 31 na której najczęściej odbywają się zawody, jest dostępna dla narciarzy rekreacyjnych, którzy chcą zmierzyć się z własnymi słabościami na dokładnie tej samej trasie co zawodnicy światowej czołówki.

Cały region Sölden to wielka krzyżówka wspaniałych długich tras, gdzie po uprzednim zaplanowaniu, cały dzień można jeździć na nowo poznanych szlakach. Wjeżdżając jedną z wielu dostępnych gondoli na 3247 m. można na chwilę zostawić narty i wdrapać się na szczyt Schwarze Schneid, skąd rozpościera się przepiękna panorama na cztery strony świata.
 

Niewątpliwą atrakcją zwłaszcza wśród młodych adeptów narciarstwa jest 165-metrowy tunel wydrążony w skale łączący dwa lodowce. Na najwyższym punkcie tego ośrodka narciarskiego (3250 m), znajduje się platforma widokowa, z której możemy podziwiać cudowny widok na okryty lodową kołdrą najwyższy szczyt Tyrolu Wildspitze oraz na pobliski lodowiec Pitztal.


Sölden jest jednym z austriackich centrów Apres Ski. Party zaczyna się tu już wczesnym popołudniem na Giggijochu, by potem przenieść się do licznych knajpek w miasteczku. Tańce tuż po 16.00 na stołach w narciarskich butach to codzienny widok.  

Ogromną atrakcją regionu jest Park Wodny „Aqua Dome” w miejscowości Langenfeld, który usytuowany jest 1865 m pod ziemią. Pod Wodną Kopułą mieści się ponad dziesięć fantastycznych zjeżdżalni oraz interaktywnych atrakcji wodnych zapewniających świetną rozrywkę całym rodzinom. Super zjeżdżalniom oraz zapewniającym frajdę basenom ze sztucznymi falami towarzyszą piaszczyste plaże oraz położone nad wodą kawiarenki, a Ty możesz badać podwodne rafy przez cały zimowy dzień – i to codziennie!

Strona parku wodnego: http://www.aqua-dome.at/pl

 

SöLDEN - DŁUGOŚĆ TRAS CAŁKOWITA 148 km
 RODZAJE TRAS  km  % wszystkich
 TRASY NIEBIESKIE  70 47
 TRASY CZERWONE  50  34
 TRASY CZARNE  28  19
RODZAJ WYCIĄGU ILOŚĆ
GONDOLA 8
KRZESEŁKO 16
ORCZYK

9

Rozwiń menu