• Wyjazdy zagraniczne
81 4 415 416
81 441 59 45
  • Szkolenia w Polsce
81 441 54 15

POPULARNE KIERUNKI WYJAZDÓW

Czeskie Karkonosze

Czeskie Karkonosze

Czeskie Karkonosze

Czeskie Karkonosze to najwyższe góry w Republice Czeskiej oraz najwyższe pasmo Sudetów, położone w północnej części kraju na granicy z Polską. 70% powierzchni Karkonoszy leży po stronie czeskiej. Najwyższą górą łączącą obie granice jest Śnieżka (1602 m n.p.m.) a graniczny grzbiet rozciąga się na 40 km długości pomiędzy przełęczami Jakuszycką i Okraj. Po obu stronach granicy znajduje się Karkonoski Park Narodowy (Karkonošský Národní Park) - niezwykle cenny przyrodniczo obszar. Sezon narciarski trwa tu od listopada do kwietnia. W tym czasie leży tu dużo śniegu, co przyciąga miłośników narciarstwa i snowboardu. Infrastruktura sportów zimowych jest tu dobrze rozwinięta. Poza narciarstwem zjazdowym panują tu doskonałe warunki do uprawiania snowboardu oraz narciarstwa biegowego. Wszystkie trasy są tu utrzymane na najwyższym poziomie a nowoczesne wyciągi znajdują się w każdej miejscowości nastawionej na turystykę. Dobrze rozbudowany system wyciągów zapewnia dobrą przepustowość. Wielbiciele białego szaleństwa coraz częściej korzystają z czeskich stoków. Niewątpliwym plusem są tu niewygórowane ceny i dogodny dojazd z Polski.
Głównymi kurortami w Czeskich Karkonoszach chętnie odwiedzanymi również latem są: Szpindlerowy Młyn, Pec pod Snezką, Harrachow, Rokytnice nad Jizerou, Vrchlabi, Trutnov, Svoboda nad Upou. Najbardziej znanym ośrodkiem jest Szpindlerowy Młyn, gdzie znajdziemy świetnie rozbudowaną sieć nartostrad i na bieżąco modernizowanych wyciągów. Znajdziemy tu również dobrej klasy hotele zapewniający wypoczynek na najwyższym poziomie. Wysoki poziom prezentuje też Harrachov. Narciarzom, którzy cenią spokojniejsze miejsca i brak tłoku na stokach polecane są bardziej kameralne ośrodki, jak Rokytnice, Zacler i Janske Lazne. W każdej z tych miejscowości można skorzystać z profesjonalnych szkółek narciarskich i snowboardowych oraz wypożyczyć sprzęt. Wiele ośrodków oferuje dodatkowe atrakcje jak snowtubing, kręgielnie, korty tenisowe, baseny, gokarty, paralotniarstwo i wiele innych możliwości spędzania wolnego czasu. Bardzo popularna jest wspinaczka skałkowa. Skałki, malownicze formy skalne przybierające ciekawe kształty są charakterystycznym elementem Karkonoszy. Będąc w Czeskich Karkonoszach nie sposób nie spróbować doskonałego piwa z lokalnych browarów, będącego znakiem rozpoznawczym Czech a także wyśmienitej lokalnej kuchni - przede wszystkim knedlików i smażonego sera.

Harrachov

Harrachov - jeden z najbardziej znanych ośrodków narciarskich w Czeskich Karkonoszach położony nad rzeką Mumlava, w pobliżu przejścia granicznego z Polską, ok. 20 km od Szklarskiej Poręby i ok. 130 km od Pragi. Otoczona stromymi stokami miejscowość jest wyjątkowo piękna. Nazwa miejscowości pochodzi od nazwiska hrabiego Harrach, który zapoczątkował tu zainteresowanie narciarstwem. Obecnie jest to bardzo popularny kurort turystyczny Czech, którego charakterystycznym elementem jest kompleks 5 skoczni narciarskich na zboczu Certovej Hory. Najstarsza skocznia pochodzi z 1920 roku. Obecnie odbywają się tu zawody skoków narciarskich na jednej z największych na świecie skoczni mamuciej.
Harrachov oferuje ok.18 km dobrej jakości nartostrad, z czego większość to trasy dla średnio-zaawansowanych narciarzy, choć nie znajdziemy tu też trasy łatwe i wymagające. Jest tu też sporo tras biegowych. Ponadto Harrachov ma do zaoferowania rozbudowaną bazę hotelową o różnym standardzie. Nie brakuje tu również przytulnych restauracji i tradycyjnych gospod, gdzie można skosztować lokalnych przysmaków. Ciekawą atrakcją jest tu możliwość zażycia kąpieli piwnych, podczas których składniki odżywcze wpływają korzystnie na skórę a dodatkowo trzeba wypić odpowiednią ilość piwa w kuflu. Piwo drożdżowe wykorzystuje się tu do terapii leczniczej i jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów wellness wśród mężczyzn. Można też zakupić tu kosmetyki na bazie chmielu jak np. szampony, balsamy, żele pod prysznic. W Harrachov jest też co pozwiedzać, choćby Muzeum Górnictwa z podziemną trasą, Muzeum Narciarstwa czy połączone z nim Muzeum Szkła, a także kościół św. Wacława z XIX w. ze szklanym wyposażeniem. Ośrodek ten jest miejscem wypoczynku również latem i doskonałą bazą wypadową w Karkonosze.

Pec pod Snezką - Cerna Hora

Pec pod Snezką-Cerna Hora - największy ośrodek narciarski w Czeskich Karkonoszach położony u podnóża Śnieżki, ok 70 km od Kudowy Zdrój, 180 km od Pragi. Powstał w wyniku połączenia 5 terenów: Pec pod Śnieżką, Jańskie Łaźnie (Cerna Hora), Cerny Dul, Velka Upa i Svoboda nad Upou.
Każdy znajdzie tu coś dla siebie: początkujący, średnio-zaawansowani i zawodowi narciarze i snowboardziści. Ośrodek ten ma do zaoferowania ok. 40 km doskonale przygotowanych tras narciarskich o różnym stopniu zaawansowania z czego najwięcej odchodzi ze szczytu Cernej Hory. Obsługiwane są przez 37 wyciągów w tym 8-osobową kolej linową, kolejki krzesełkowe i wyciągi orczykowe. Stoki są bardzo dobrze utrzymane, większość jest sztucznie naśnieżana. Jest tu też wiele udogodnień dla najmłodszych, np. stacja narciarska Ski Pec, którą stworzono z myślą o rodzinach z dziećmi. Oferowane są tu również szkółki narciarskie, wyciągi dla najmłodszych, specjalne zniżki w wypożyczalniach, karnety rodzinne, czy trasy przygotowane specjalnie dla dzieci. Podobnie jak Pec pod Snezką również Cerny Dul polecany jest na wypoczynek dla rodzin z dziećmi. Jest to mniejszy, bardziej kameralny ośrodek bez tłumów, gdzie trasy są łatwiejsze i krótsze. Dla miłośników jednej deski przygotowano specjalny funpark, a narciarze biegowi mają do dyspozycji łącznie 90 km tras, nazywanych trasami magistrali karkonoskiej. Przemieszczanie pomiędzy ośrodkami ułatwiają bezpłatne skibusy. Atrakcją jest tu trasa łącząca Pec pod Snezką z Cerna Hora - Ski Tour. Ok. 300 m odcinek pod górę pokonuje się specjalnym pojazdem - rolbie. Znajduje się tu też trasa z wyprofilowanymi zakrętami i 8 -metrowym tunelem - Funline. Istnieje też możliwość jazdy nocnej. Niektóre najszersze nartostrady są sztucznie oświetlane. W ośrodku znajdziemy hotele i pensjonaty o różnym standardzie. Nie brakuje tu również restauracji i barów serwujących tutejsze specjały w tym lokalne piwa. Cały obszar narciarski jest jednym z najchętniej odwiedzanych w Czechach.

 

Sindleruv Mlyn (Szindlerowy Młyn)

Sindleruv Mlyn (Szpindlerowy Młyn) - bardzo popularny ośrodek narciarski, nazywany Perłą Karkonoszy. Jest to też największy kurort w całych Czechach. Położony jest na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, między rzeką Łabą i Dolskim Potokiem. Centralne położenie sprawia, że jest to doskonała baza wypadowa w pasma Czeskiego Grzbietu. Jest to najchętniej odwiedzana miejscowość w czeskich górach. Dzięki dobrym warunkom klimatycznym miłośnicy aktywnego wypoczynku przyjeżdżają tu przez cały rok. Sezon narciarski rozpoczyna się tu na początku grudnia choć pierwszy śnieg pojawia się już w końcu października, dogodne warunki śniegowe trwają do kwietnia. Znajdziemy tu 25 km tras o różnym stopniu trudności obsługiwanych łącznie przez 16 wyciągów w ramach jednego karnetu. Większość tras jest sztucznie naśnieżana. Dla fanów jednej deski przygotowano tu 4 snowparki. Szpindlerowy Młyn obejmuje 2 tereny narciarskie: Svaty Petr, gdzie znajdue się najdłuższa trasa (Turisticka 2700 m) oraz najtrudniejsza trasa FIS i Medvedin, gdzie specjalnie dla najmłodszych i dla początkujących narciarzy przygotowano część Horni Misecky.
Tereny te objęte są jednym skipassem a pomiędzy ośrodkami kursują bezpłatne skibusy. Znajdziemy tu również bardzo dobrze utrzymane trasy do biegów narciarskich. Dla aktywnych czeka tu wiele atrakcji jak: paragliding, snowtubing, trasa saneczkowa, trasa bobslejowa, aquapark, hale tenisowe, golf, kręgielnia i wiele innych. Po szaleństwach na stoku można spokojnie odpocząć w restauracjach i barach oferujących lokalne przysmaki w tym doskonałe czeskie piwa. Szpindlerovy Młyn słynie również ze stylowych pensjonatów funkcjonujących do dziś. Nie brakuje tu również nowoczesnych hoteli.

OFERTY WYJAZDÓW 

w tym kierunku
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
08.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
13.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
09.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
14.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
12.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638
 
SPRAWDŹ >
 
Perla Golden Sands
Bułgaria/Złote Piaski/Złote Piaski
7 dni
319 zł/os
Termin:
11.09.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Dojazd:
Własny
Cena total: 
 638

Nasi partnerzy 

współpracujemy ze znanymi firmami